Często zadawane pytania

Chrzest święty

– Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin zdjęć ze chrztu?
Generalnie przy rezerwacjach terminów na na chrzest panuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Ostateczna rezerwacja terminu następuje po wpłaceniu zadatku.

– Czy posiadasz zaświadczenie z kurii zezwalające na fotografowanie podczas uroczystości religijnych?
Tak przeszedłem kurs w kurii i posiadam zaświadczenie zezwalające na fotografowanie uroczystości religijnych.

– Jesteśmy strasznie ciekawi zdjęć z chrztu naszego dziecka, kiedy będziemy mogli je zobaczyć?
Wasze zdjęcia ze chrztu w pełni obrobione i gotowe go pokazania światu będą ok. 1-2 tygodnie po reportażu. Dostaniecie link do waszej galerii ze zdjęciami.

Sesje ciążowe

Kiedy jest odpowiedni czas na sesję z brzuszkiem?

Dla klasycznej sesji z brzuszkiem najlepszy okres to 4 do 6 tygodni przed datą porodu. Robiliśmy sesje w których mama mogła zacząć rodzić w każdej chwili, ale zawsze jest lepiej zorganizować sesję wcześniej aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Moje ciało nie wygląda tak dobrze jak przed ciążą…
Jest to częsta obawa ale nie ma czym się przejmować. Zdjęcia robimy lustrzankami cyfrowymi , możliwe jest usunięcie drobnych niedoskonałości w procesie obróbki zdjęcia. Także odpowiednie ustawienie świateł i odpowiednie pozy grają dużą role przy ukrywaniu niedoskonałości.

Czy wykonuje Pan zdjęcia w domu czy w studio?
Tu i tu. W cieplejszym okresie możemy zrobić sesję w plenerze na łonie natury. Wszystko zależy od tego jaką sesję Pani chce i co wspólnie ustalimy przed sesją.

Z jakim wyprzedzeniem trzeba się do Pana umawiać?
To zależy od wielu czynników. Jeśli zależy Pani na konkretnej dacie i godzinie warto zarezerwować termin z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.

Widziałam zdjęcia które mi się spodobały, czy mogę przynieść na sesję własne pomysły?
Oczywiście! W istocie zachęcam żeby przed sesją przejrzeć zdjęcia w magazynach i w Internecie żeby znaleźć pomysły które Ci się podobają. Zapamiętaj te pomysły lub je wydrukuj i przynieś na sesję. Twój wkład uczyni tą sesję bardziej specjalną dla ciebie.